Biz kimiz?
Biz, doğal ve sağlıklı ürünler kullanmaya ve yapmaya tutkulu iki kimya mühendisiyiz.
 
Çıkış Noktası?
Birimizin cilt sorunu yaşaması üzerine gittiğimiz iki doktorun da egzema teşhisi koyması ve sıvı sabun başta olmak üzere market sabunlarını kullanmayı yasaklaması ile süreç başladı. Şifa arama amacıyla başlayan araştırmalarımızın devamında, dünyanın önde gelen ülkelerindeki doğal ve cilt dostu ürün bilincinin ülkemizdekinden, ürün niteliklerinin ise ülkemizde doğal ürün adı altında marketlerde ya da köy, kasaba, semt tezgahlarında sunulan ürünlerden çok farklı olduğunu gördük. Böylece çıkış noktamız olan “Biz neden üretmiyoruz?” sorusu aklımızda belirdi.
 
Peki nasıl üretiyoruz?
Sabunlarımızı, tüm dünyada başarısı kanıtlanmış olan soğuk metot (cold process) kullanarak üretiyoruz. Soğuk metot, yağların kaynatılmadan sadece belli bir dereceye kadar ısıtılarak işlem yapılması esasına dayanır. Böylece, yağların içeriğindeki enzim ve vitaminler korunarak sabuna geçer.
 
Üretildikten sonra hemen kullanılabilir mi?
Genelde 48 saatte sabunlaşma süreci tamamlanır. Ancak soğuk proses ile üretilen sabunlarda, sabunun içindeki suyun buharlaşarak sabuna istenen sertliği kazandırması için bir olgunlaşma süreci (curing time) vardır. Bu nedenle sabunlarımız, içerdikleri yağların özelliğine göre 6 hafta ile 6 ay arası süren olgunlaşma süreleri sonunda kullanıma hazırdır.
 
Hayvansal ürün içerir mi?
Sabunlarımızda keçi sütü ve bal dışında kesinlikle hiçbir hayvansal ürün kullanmıyoruz. Ürünler listemizde her sabunun içeriğini görebilirsiniz.
 
Koku?
Alerjik ve hassas ciltlere sahip kişilerin de kullanabilmesi için, sabunlara harici koku eklemiyoruz. Sabunun kokusu, yapımında kullanılan yağlardan gelen kokudur.